ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

چشاندن غذا به كودكان زير يك سال ممنوع

یکشنبه, سپتامبر 9th, 2012 | سبک زندگی, كودكان

بر چسب های مرتبط:
کودکان کار كودكان بی سرپرست سالی تاک افزار نرم ممنوع كودكان كار ممنوع المعامله كودكان بازی زیره سالاد ماکارونی كودكان استثنایی زیرنویس كودكان بی سرپرست زیره سیاه افزارنما كودكانه بازی ممنوعیت کراوات كودكانه ممنوعه ممنوعیت کراوات کودکان كودكان استثنایی زیرنویس فارسی

تاریخ نشر: پنجشنبه 19 آبان 1390 
|

مشاهده : 84 
|ارسال به دوستان


يك متخصص كودكان با بيان اين‌كه هر يك از ماه‌هاي رشد كودك، غذاهاي خاص خود را مي‌طلبد، گفت: چشاندن غذاهاي سر سفره به كودكان زير يك سال مي‌تواند زمينه بروز بيماري‌هايي مانند آسم را در آينده تقويت كند.

دكتر بهرام اجلي با تاكيد بر استفاده از شير مادر يا شيرخشك تا 4 يا 6 ماهگي در نوزادان به ايسنا گفت: استفاده از غذاهاي كمكي مخصوص شيرخوار بعد از 6 ماهگي آغاز مي‌شود كه بهترين غذا براي شروع، فرني است.
وي افزود: استفاده از حريره بادام، سوپ و آش ساده شامل گوشت قرمز، مرغ، كره پاستوريزه، برنج، هويج، سيب‌زميني، جعفري و گشنيز نيز به آرامي و به صورت هفتگي به غذاهاي شيرخوار افزوده مي‌شود.
اجلي همچنين استفاده از داروي تقويتي AD يا مولتي ويتامين(25 قطره در روز) را از ماه اول تولد نوزاد يادآور شد و اظهار كرد: استفاده روزانه 15 قطره آهن نيز از شش ماهگي آغاز مي‌شود و تا 2 سالگي ادامه خواهد داشت.
اين متخصص اطفال تنها آب ميوه‌هاي مجاز هشت ماهگي شيرخواران را آب هويج و سيب اعلام كرد و افزود: بعد از 8 ماهگي زرده تخم‌مرغ، نان و ماست نيز به رژيم غذايي كودك اضافه مي‌شود و در سوپ يا آش آنها نيز مي‌توان از عدس و ماش هم استفاده كرد.وي با اشاره به نوع تغذيه كودك بعد از نه ماهگي، گفت: در اين مقطع سني كته با گوشت قرمز يا مرغ، بيسكويت ساده، حبوبات، جوانه گندم، خرما، سيب، موز و گلابي نيز به برنامه غذايي كودك افزوده خواهد شد.
اين پزشك متخصص، دادن غذا به كودكان را از يك سالگي به بعد بلامانع دانست و گفت: در برخي موارد تغذيه با شير مادر مانع از غذا خوردن كودك مي‌شود كه در چنين مواردي توصيه مي‌شود شير مادر قطع شود، ولي در حالت كلي تغذيه با شيرمادر تا 18 ماهگي الزامي است و بهتر است تا 2 سال هم ادامه پيدا كند.

روزنامه جام جم

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , , , , , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو