ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

سینمای كودك و پدیده ای به نام فراموشی!

پنجشنبه, آگوست 30th, 2012 | اخبار و گزارش, كودك

بر چسب های مرتبط:
نامهای ایرانی خرید بیشترین نرخ سود بانکی پدیده قرن جاوید فراموشی کودک سینمای خانگی سینمای اریکه ایرانیان بیشترین سود سپرده پدیده شاندیز سینمای خانگی فراموشی پسورد ویندوز 7 سینمای جهان سینمای ایران سینمای ما سایپا سبق نامه های عاشقانه فراموشی چیست پدیده رایان خرید شارژ سینمای جوان پدیده شاندیز اریکه برنامه نود سینمای خانگی سونی

سینمای كودك و پدیده ای به نام فراموشی!
کلاه قرمزی و سروناز

فصل تابستان سپری می شود اما نه از پسرخاله ی كلاه قرمزی خبری است كه نان بگیرد و نفت بیاورد، نه از جارچی شهر موش ها ، نه از پاتال كه بتواند آرزوهای كودكانه مان را برآورده كند. نباید از یاد ببریم كه سینمای كودك پس از انقلاب از پرافتخارترین گونه های سینمای ایران به شمار می رود به طوری كه معتبر ترین جوایز سینمای ایران در جشنواره های مختلف جهانی به این گونه از سینما تعلق گرفت فیلم هایی چون دونده، بی بی چلچله ، چكمه،  بچه های آسمان ، رنگ خدا، بادكنك سفید ، خانه دوست كجاست، كیسه برنج و… آثاری بودند كه توانستند در جشنواره های معتبر مطرح شوند و جوایز متعددی را از آن خود كنند.
سینمای کودکچند ماه پیش بود كه در همدان جشنواره فیلم كودك و نوجوان برگزار شد وانگار آنجا بود كه فهمیدیم هنوز سینمای كودك زنده است. در پایان جشنواره معاون سینمایی كودك از خرداد ماه سال جاری كارش را آغاز می كند و متذكر شد برای اكران فیلم های كودكان و نوجوانان برنامه ریزی صورت گرفته و از خرداد ماه تعدادی از سینماها به صورت مستمر آثار مورد نظر را به مخاطبین خود عرضه خواهند كرد. اما هیچ اتفاقی نیافتاد و فیلمی برای مخاطب كودك و نوجوان بر پرده نقره ای سینما ها نمایش داده نشد.
سینمای کودکالبته خبرها حاكی از آن است كه “نصف مال من نصف مال” تو ساخته وحید نیكخواه آزاد قرار است جایگزین فیلم پارك وی باشد این فیلم زندگی مردی را به نمایش می گذارد كه به صورت پنهانی دو زن گرفته و بعد از بروز مشكلاتی تصمیم می گیرد این موضوع را فاش كند كه فرزندانش مانع این كار می شوند. فیلم در جشنواره كودك امسال یكی از فیلم های شركت كننده در بخش مسابقه بود كه توانست جوایزی از این جشنواره را نیز به خود اختصاص دهد اما با نگاهی به خلاصه داستان فیلم می توان به این نكته پی برد كه فیلم تنها اسم سینمای كودك را یدك می كشد و برای گروه سنی كودك مناسب نیست . این در حالی است كه عده ای معتقدند این فیلم برای گروه سنی كودك بد آموزی نیز به دنبال خواهد داشت!
سینمای کودکدر جشنواره بین المللی فیلم های كودك و نوجوان امسال كه پس از 20 سال برگزاری در شهر اصفهان در یك اقدام عجیب و در نو ع خود بی نظیر به استان همدان منتقل شد معاون سینمایی در مراسم پایانی جشنواره عنوان كرد سینمای كودك دوباره متولد شده است. اما چرا این تولد را حتی در بنیاد سینمایی فارابی نمی توان شاهد بود.
سینمای کودکاین بنیاد پس از سال ها هنوز حوزه ای با عنوان سینمای كودك و نوجوان ندارد . این در حالی است كه در جشنواره همدان رسول صدرعاملی پیشنهاد داده بود تا در سال های آینده بخش كودكان و نوجوانان جشنواره از یكدیگر تفكیك شود.
منبع : سینما تئاتر
 

سینمای كودك و پدیده ای به نام فراموشی!

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو