ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

مبارزی مهربان در خانواده

پنجشنبه, جولای 12th, 2012 | ازدواج و خانواده, خانواده

بر چسب های مرتبط:

مبارزي مهربان در خانواده

امام خمينيدر مورد صفا و صميميت و عطوفت و مهرباني امام نسبت به خانواده و همسر و دختران خودشان شايد بتوانم ادّعا کنم که کسي را در آن حد نديده‌ام. امام هيچ‌گاه وقتي خانم در منزل بود، تنها غذا نمي‌خوردند. يعني اگر سفره را پهن مي‌کردند و غذا در سفره آماده بود و خانم از اتاق بيرون رفته بودند، امام دست به غذا نمي‌زدند تا خانم تشريف بياورند و بنشينند و با يکديگر غذا بخوردند.
 
با شکل‌گيري پيوند ازدواج، دو فرد مجرّد در کنار همديگر قرار مي‌گيرند تا براي آرامش و آسايش يکديگر تلاش کنند و در همه امور با هم باشند ، با هم تصميم بگيرند ، مديريت ، صحبت و درد دل کنند ، در تربيت فرزند شريک شوند ، مخارج زندگي را تامين نمايند و از همه مهم‌تر ، در کنار هم باشند. ولي اگر ازدواج شکل بگيرد و زن در پي امورات خويش باشد و مرد هم از صبح تا شب در پي کار خود باشد و زن و مرد نتوانند از وجود همديگر استفاده کنند، ديگر فلسفه‌ي وجودي ازدواج از بين مي‌رود، يا اگر زن هميشه از صبح تا شب تنها در خانه منتظر شوهرش باشد، ولي شوهر به او هيچ توجّهي نداشته و او نيز براي خودش تنها باشد، اين زندگي آسيب‌پذير است و هنوز به آن سطوح اصلي خود نرسيده است. اصولاً خوش اخلاقي، اظهار محبّت و دوستي، پرهيز از تحقير و توهين، تلاش در راه تامين مخارج زندگي، نظافت، آراستگي، حفظ عفّت و پاکدامني و از همه مهم‌تر، اختصاص وقت و در کنار همسر بودن از وظايف مرد نسبت به زن مي‌باشد.
 
شوهر خوب و لايق، با زبان و رفتارش زيباترين کلام‌ها را نثار همسرش مي‌کند؛ همان‌گونه که پيامبر اکرم صلي‌الله عليه واله وسلم مي‌فرمايند:
شايسته‌ترين مرد از نظر ايمان، خوش اخلاق‌ترين آنان و مهربان‌ترين آنها با خانواده‌اش است و من مهربان‌ترين شما با خانواده‌ام هستم.
محبتپس، از رفتارهاي بزرگان دين به اين نتيجه مي‌رسيم که مرد بايد در کنار همسرش باشد و تا مي‌تواند نگذارد او تنها باشد. اين رفتار تاثير بسيار مهمي در تربيت کودک دارد ،  وقتي کودک به محبّت پدر و مادر پي مي‌برد، دچار کمبود عاطفي نمي‌شود و از همه مهم‌تر، نقش پدر و مادر را در کنار همديگر احساس مي‌کند.
اگر در زندگي مي‌بينيد يک خانم با همه وجودش زحمت مي‌کشد و صبور است، بردباري مي‌کند، فکر نکنيد وظيفه اوست  او زحمت مي‌کشد و به شما علاقه دارد. در حقيقت او فداکاري مي‌کند. اگر مي‌خواهيد اين رفتار در او تقويت شود، حتماً به زحماتش پاسخ دهيد و براي خودش و کارهايي که مي‌کند ارزش قايل شويد.يک بار از امام پرسيدم: شما چرا اين قدر به خانم علاقه داريد؟ گفتند: « براي اينکه خيلي وفادار بوده، خيلي فداکار بوده، زجري که خانم کشيده هيچ کس نکشيده.» هميشه به خانم مي‌گفتند: «از من راضي باش، من خيلي در حقّت بدي کرده‌ام.»
 
انتظار مرد از خانمش بايد مثل انتظار مردم از شاخه گل باشد. گل لطيف و ظريف و خوشبوست؛ پس زن نبايد کارهاي مشکل را انجام دهد. کسي شاخه‌ي گل را با دست خود افسرده و پژمرده نمي‌کند. اگر زن فداکاري مي‌کند، بايد رضايت او را به‌طور کامل جلب کرد. حضرت علي عليه‌السلام مي‌فرمايند:
در هر حال با همسرت مدارا کن و با او با نيکي معاشرت نما تا زندگي‌ات باصفا شود.
 
اگر در زندگي مي‌بينيد يک خانم با همه وجودش زحمت مي‌کشد و صبور است، بردباري مي‌کند، فکر نکنيد وظيفه اوست  او زحمت مي‌کشد و به شما علاقه دارد. در حقيقت او فداکاري مي‌کند. اگر مي‌خواهيد اين رفتار در او تقويت شود، حتماً به زحماتش پاسخ دهيد و براي خودش و کارهايي که مي‌کند ارزش قايل شويد.

 

                                                                                    منبع : کتاب خانواده و امام خميني – نويسنده : ميرزابيگي
گروه خانواده و زندگي تبيان – تهيه و تغيير : ندا داودي
 
مقالات مرتبط :
 انتخاب همسر ازنگاه امام (ره)
نهاد حانواده ار منظر امام حميني
نامه عاشقانه امام به همسرشان

مبارزی مهربان در خانواده

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , , , , , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو