ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

50 اختراع سال 2009 معرفي شدند

چهار شنبه, ژوئن 20th, 2012 | علمی و دانستنی ها

بر چسب های مرتبط:
اختراعات ثبت شده اختراعات جدید سالار عقیلی اختراعات جدید اختراعات المسلمین اختراعات اختراعات ادیسون اختراعات ادیسون معرفی سایت سالار عقیلی معرفی كتاب معرفی سایت های جالب معرفی مشاغل برتر فیلم اختراعات ایران معرفی مشاغل اختراع اختراعات عجیب مجله موفقیت سال نهنگ اختراعات غریبة مجله معمار

جام جم آنلاين: مجله آمريکايي تايم همانند سالهاي گذشته به معرفي و طبقه بندي 50 اختراع برتر سال پرداخته است در اين دوره موشک “آرس- 1″ ناسا توانست به عنوان بهترين اختراع سال برگزيده شود.

40 سال پس از فرود آپولو 11 بر روي ماه، مجله تايم جايزه بهترين اختراع سال 2009 را به موشک جديد “آرس- 1″ اعطا کرد اين موشک قرار است به عصر شاتلها پايان دهد و راه را براي اکتشافات فضايي بيشتر باز کند.

اين مجله آمريکايي طبقه بندي 50 اختراع برتر سال را همه ساله اعلام مي کند که عنوان بهترين گزينه امسال آن، موشکي است که ناسا در پاسخ به اميدهاي ماموريتهاي سفر به ماه و در آينده دورتر سفر به مريخ ارائه کرده است.

نمونه آزمايشي “آرس- 1″، موشکي که بزرگتر از موشک “زحل-5″ است براي اولين بار در پايان ماه اکتبر پرتاب شد.

در طرحهاي آژانس فضايي آمريکا، “آرس” بايد به کپسول “اويرون” متصل شود تا بتواند تيمي چهار نفره از فضانوردان را با خود به فضا ببرد. اين موشک جديد نسبت به شاتلهاي فعلي امنيت بيشتري را تضمين مي کند ناسا پيش بيني کرده است که “آرس” مي تواند از سال 2015 وارد عمل شود و در ماموريتهاي فضايي شرکت کند.

انتخاب يک موشک به عنوان بهترين اختراع سال، کمي با عادات هميشگي مجله تايم متفاوت است به طوريکه در سالهاي اخير، اين مجله همواره جايزه خود را به محصولات الکترونيکي کوچک و دستگاههايي اعطا کرده است که نزديکي و تقارب بيشتري با انسان دارند. براي مثال در طبقه بندي سال 2006، تايم جايزه خود را به “يوتيوب”، در سال 2008 به “آي- فن” و در سال 2008 به “آزمايش DNA در خانه به نام Dna 23andMe” اعطا کرد.

هرچند در ادامه اين طبقه بندي محصولاتي قرار گرفته اند که با زندگي روزمره انسانها تعامل بيشتري دارند. براي مثال در رتبه هشتم، واکسن آزمايشي در مقابل ويروس HIV و در رتبه پنجم “ناتال” يا سيستم پيشنهادي مايکروسافت براي کنترل بازيهاي ويديويي قرار گرفته است اين سيستم بازيکن را قادر مي کند که بدون استفاده از ابزارهايي چون “دسته فرمان” و تنها با حرکات بدن و اندامهاي حرکتي، کنترل بازي را در دست گيرد.

همچنين در اين طبقه بندي محصولات “سبز” مورد توجه قرار گرفته اند به طوريکه يک پانل کنترل مصرف در خانه، يک خودروي الکترونيکي ارزان، يک لامپ کم مصرف که به مدت بسيار طولاني کار مي کند نيز در اين طبقه بندي وارد شده اند.

علاوه بر اين، نمونه هاي آزمايشي خودروي تک سرنشين “فرمول 3″ که انرژي خود را از پسماندهاي گياهي تامين مي کند و “ديوارهاي جاندار” نيز در اين رده بندي ديده مي شوند. ديوارهاي جاندار، باغهاي عمودي واقعي هستند که مي توانند به عنوان ديوار خارجي ساختمانها استفاده شوند.

«چشم مصنوعي» در رتبه اين رده بندي ايستاده است. اين دستگاه را موسسه تکنولوژي ماساچوست توسعه داده است که از طريق يک تراشه به چشم پيونده زده مي شود و به يک دوربين کوچک متصل مي شود. اين دستگاه به نابينايان اجازه مي دهد که مسير خود را در اتاق پيدا کنند و صورت افراد را تشخيص دهند.

همچنين در رتبه 28، آلبوم موزيکال ” ThruYou” قرار گرفته است اين آلبوم با ابزارهاي ويديويي و فيلمهاي “يو تيوب” ترکيب شده و به آلبومي استثنائي که مي تواند فيلمهاي خانوادگي را هم در خود جاي دهد تبديل شده است.

پنج رتبه اول اين طبقه به شرح زير است:

1- موشک “آرس” ناسا: موشک ناسا که پايان ماه اکتبر آزمايش شد.

2- تانک برد- تونا: يک تانک نوآورانه پرورش ماهي تن در استراليا

3- لامپ 10 ميليون دلاري: اين لامپ کم مصرف “ال. اي. دي” را شرکت فليپس توسعه داده است. اين لامپ مي تواند 25 هزار ساعت کار کند. وزارت انرژي آمريکا براي خريد اين لامپها از شرکت فليپس 10 ميليون دلار پرداخت کرده است.

4- ترموستات هوشمند: اين ترموستات هوشمند که EnergyHub Dashboard نام دارد دستگاه کوچکي مجهز به يک صفحه نمايشگر است که ميزان برق و هزينه دستگاههاي الکترونيکي را دقيقا تعيين مي کند.

5- کنترل کننده آزاد بازي: اين سيستم را که ناتال نام دارد مايکروسافت ارائه کرده است. ناتال به بازيکن اجازه مي دهد تنها با حرکات بدن، کنترل بازي را در دست گيرد. 

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , , , , , , , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو