ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

قطعی سرويس تلفن اينترنتی به 24 روز رسيد

پنجشنبه, می 17th, 2012 | تلفن همراه, سرویس, فن آوری اطلاعات

بر چسب های مرتبط:
العربیة فروشگاه اینترنتی قطعی آب تبریز خرید شارژ همراه اول سرویسیت سرویس خواب سرویس سرویس طلا همراه اول قطعی گاز گیلان خرید فروشگاه اینترنتی تلفن بانک ملت رمز اینترنتی خرید اینترنتی سرویس خواب نوجوان تلفن بانک ملی سرویس خواب عروس البوابة الالكترونیة سرویس ترجمه گوگل سرویس طلا قطعی یاهو تلفن بانک صادرات سرویس خواب كودك قطعی یاهو

ایلنا: قطعي 24 روزه سرويس VOIP باعث شدت گرفتن اعتراضات كاربران اين سرويس به‌خصوص در شهرستان‌ها شد.

محمد بزرگی، مدیريك شرکت ارائه‌دهنده خدمات تلفن اینترنتی درگفت‌‌وگو با ایلنا خبر از اوج اعتراضات مردمی در واحدهای پشتیبانی شرکت‌های تلفن‌اینترنتی به‌خصوص در شهرستان‌ها داد و گفت: سرویس تلفن اینترنتی از تاریخ 28 خردادماه به‌طور کامل مسدود شده و مسؤولان مخابراتی نیز علت آن را ملاحظات امنیت ملی می‌دانند.
وي اظهار داشت: با اتصال مجدد سرويس پيامك در حالي‌كه سرويس تلفن ‌اینترنتی کماکان مسدود مانده، با اعتراضاتی جدی كاربران مواجه شدیم كه اوج این اعتراضات در شهرستان‌ها بیداد کرده است. به خصوص شهرهایی که پس از برگزاری انتخابات با محدوديتهايي اعم از قطعي پيامك، اينترنت و… مواجه نبودند؛ بنابراين شرکت‌های همکار بايد به سختی توجیهاتی مبنی بر تداوم بحران در پایتخت را به عنوان دلیل اصلی این قطعی ارائه می‌كردند.

این فعال حوزه VoIP افزود: برخی از کاربران با اصرار بر تقاضای خود مبنی بر برقراری مکالمه با خارج از کشور حتی به استرداد وجوه خود رضایت نداده و درگیری‌هایی نيز با مراجعه پلیس و یا شکایت به تعزیرات حکومتی برای شرکت‌های همکار بوجود آمده که با گذشت زمان، این اعتراضات شدت هم گرفته است.

وي در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا مسؤولان راهکاری هر چند موقتی برای عبور از این بحران ارائه کرده‌اندیا خیر؟گفت: متأسفانه شرکت زیرساخت سه پیمانکار خود را به عنوان تنها نقاط مجاز برای عبور مکالمات به خارج از کشور معرفی کرده است که اين امر 114 شرکت‌ مجاز را مجبور به انعقاد قرارداد تنها با یکی از این سه شرکت می‌كند، البته نكته جالب اینجااست که افزایش یک نقطه در این مسیر می‌تواند بر کیفیت تماس‌ها تأثیر بسیاري بگذارد حال آنکه باید هزینه هنگفتی را نیز به این سه شرکت پرداخت كنند. این هزینه، نرخ مکالمات با خارج از کشور را برای کاربران چند برابر افزایش می‌دهد.

بزرگی ادامه داد: برخی از شرکت‌های همکار به ناچار و به منظور برقراری برخی تماس‌های ضروری مردم با خارج از کشور، تماس‌های خود را از محل شرکت زیرساخت عبور دادند ولی مجدداً کاربران به کیفیت نامناسب اين تماس‌ها اعتراض كرده و اکثریت آنها، از افزایش بی‌رویه نرخ مکالمات بدون اطلاع قبلی شکایت كرده‌اند.

این فعال حوزه تلفن اینترنتی با اشاره به اینکه حتی با این فرض که روال جاری بین شرکت‌های تلفن اینترنتی و دولت به نحوی تغییر یابد که مبلغی به عنوان حق امتیاز به دولت پرداخت شود، ادامه داد: آیا این منطقی است که با چوب امنیت کشور، به یک‌باره اقدام به قطع سرویس‌ها كنند و مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران پس از 20 روز قطعی سرویس طی مصاحبه‌ای چنین اعلام كند که این قطعی به دلیل نداشتن پروانه و مواردی از این دست است؟ درحالي‌كه تمام 114 شركت فعال از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي داراي مجوز هستند و تاكنون فعاليت خودرا درچارچوب قانون انجام‌ داده‌اند.

بزرگي خاطر نشان كرد: اگر تغییر روالی مد نظر است، چرا دراين مقطع اين امر صورت گرفته و آیا نباید تغییر روش‌ها برای شرکت‌هایی که حدود یک دهه فعالیت رسمی و قانونی داشته‌اند، با اعلام قبلی و توافقات پیشین صورت می‌‌پذیرفت؟

وی در پايان اظهار نگرانی کرد: خدمتی نوین که با همت بخش‌خصوصی کشور یک دهه فراز و نشیب‌های خود را پشت سرگذشته و برای فعالان در این بخش و کاربران رضایت نسبی را فراهم آورده است، با رویه‌ای اشتباه رو به اتلاف است و چنین رویکردهایی می‌تواند موجب بی‌ثباتی در عرصه سرمایه‌گذاری در فناوری ارتباطات کشور شود که جای دارد با تصمیم فوری مسؤولان امر، از بروز بحران‌های آتی در جامعه جلوگیری سریع به عمل آید

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , , , , , , , , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو