ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

تاثیربازیهای رایانه ای برنوجوانان

جمعه, آوریل 20th, 2012 | روانشناسی

بر چسب های مرتبط:
بازتاب رایتل رایانه کمک رایانه خبر رایانه همراه رایانه بازی آنلاین رایانه همراه رایانه صنعت رایانه صبا برنامه هفت رادیو فردا رایانه ها رایانه کمک برنامه سینماهای تهران رایانه صبا روش رایانه های نسل پنجم مشکلات نوجوانان راصد رایانه گستر شیراز روش دانلود از یوتیوب رایانه بهمن ماه

تاریخ انتشار: پنجشنبه 1 دی 1390 
|

تعداد مشاهده : 49 
|ارسال به دوستان


تازه‌ترین تحقیقات نشان داده‌اند بازی‌های خشن رایانه‌ای تأثیرات عمیقی بر مغز انسان گذاشته و شیوه عملكرد آن را تغییر می‌دهد.

پژوهشگران دانشگاه ایندیانا، از طریق تصویربرداری مغناطیسی دریافته‌اند كه واكنش‌های مغز بعد از بازی‌های رایانه‌ای خشن، تغییر می‌كند.
اگرچه نتیجه این تحقیقات هنوز مشخص نیست اما بی‌شك تأثیرات این بازی‌ها در روحیه كودكان و نوجوانان و جوانان كاملاً ملموس است. اكنون سال‌هاست كه جامعه در معرض انواع فیلم‌ها، مستندها و گزارش‌های تلویزیونی و رسانه‌ای خشن قرار داشته و روح و روان جامعه و خانواده را مورد تهدید قرار داده‌اند.

حالا هم چند سالی است كه بازی‌های رایانه‌ای در پوشش انیمیشن‌های جنگی، حساسیت كودكان و نوجوانان را در قبال رفتارهای پر خشونت كاهش داده و از این نسل، انسان‌هایی پرورش می‌دهند كه بی‌رحمی، شقاوت و كینه‌ورزی در آنان موج می‌زند. آن طور هم كه به نظر می‌رسد، برخورد سلبی در برابر چنین امواج خطرناكی نتیجه نخواهد داد.

با این حال یك راه حل به نظر می‌رسد و آن این كه در كنار محصولات وارداتی خشن، نیروهای نخبه و مبتكر ایرانی، به بازی‌سازی‌هایی روی بیاورند كه ارزش‌های دینی و فرهنگی ما را برای نسل جوان بازگو كند.
حتی می‌توان بازی‌هایی ساخت كه توأم با هیجان و ماجراجویی، از خشونت، قتل و كشتار حتی به صورت مجازی و گرافیكی در آن خبری نباشد. آیا این امر شدنی نیست؟ به نظر می‌رسد وقت آن رسیده كه زنگ خطری را كه مدت‌هاست به صدا درآمده، بشنویم

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو