ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

فروتن و نيكي كريمي در یک تله‌تئاتر

جمعه, فوریه 11th, 2011 | اخبار و گزارش

فروتن و نیكی كریمی در یک تله‌تئاتر
نيکي کريمي و محمدرضا فروتن

فرهاد آییش معتقد است: حضور محمدرضا فروتن و نیكی كریمی از آن‌جهت به نفع تله‌تئاتر «خرده جنایت‌های زن و شوهری» است كه این اثر را ساده و روان و شبیه زندگی واقعی كرده است.
این كارگردان كه اخیرا ضبط این تئاتر تلویزیونی را به پایان برده است، با بیان این مطلب ادامه داد: هر دو بازیگر این‌كار بازی‌های زیرپوستی سینمایی دارند و من تلاش كردم قدری آنان را به سمت تئاتر سوق دهم.
او درباره نمایشنامه‌ی «خرده جنایت‌های زن شوهری» كه از مشهورترین آثار اریك امانوئل اشمیت است، نیز توضیح داد: گرچه این متن از نظر محتوایی جذابیت‌های بسیاری دارد، اما از نظر فرم و درام دچار مشكلاتی است؛ چراكه ساختاری یكنواخت دارد و در بسیاری از لحظات دیالوگ‌های آن از دهان نویسنده و نه كاراكترها سنگین می‌شوند.
نيکي کريمي و محمدرضا فروتنآییش تأكید كرد: مشكل ساخت این تله‌تئاتر از نظر سانسوركردن متن آن نبود، بلكه مهم‌ترین مشكل آن نشان‌دادن اثری روان بود كه زندگی واقعی در آن دیده شود، نه این‌كه حرف‌های بزرگ نویسنده را اعلام كند و در همین راستا حضور این دو بازیگر به هدف ما كمك می‌كرد.
این كارگردان و بازیگر تئاتر متذكر شد: در ساخت این تله‌تئاتر تلاش كردم بازیگران نقش را از آن خود كنند و در نقش‌هایشان باورپذیر شوند؛ آن‌چنان كه گاه احساس كنیم این ماجرا برای یك زن و شوهر ایرانی اتفاق می‌افتد به همین دلیل كوشیدیم تا با پرهیز از استفاده از لباس‌ها، دكور، میزانسن‌ها و بازی‌های غلوشده كاری نكنیم كه رقابتی میان مدیوم‌های گوناگون شكل بگیرد، بلكه همه‌ی این عناصر در خدمت وحدتی باشد كه ما از یك زندگی زناشویی می‌بینیم.

نيکي کريمي و محمدرضا فروتناو در ادامه این گفت‌وگو دستمزد بازیگران تله‌تئاتر را خنده‌دار توصیف كرد و به ایسنا گفت: به هیچ‌وجه از دستمزد ساخت تله‌تئاترها راضی نیستم به همین دلیل در ساخت هر دو پروژه‌ی قبلی‌ام هیچ قراردادی با تهیه‌كننده نبستم و به آنان اعلام كردم هر مبلغی را كه خود پیشنهاد می‌دهند به ساخت این پروژه‌ها اختصاص بدهند. چون به این شیوه ثابت می‌كنم به خاطر خود كار است كه كارگردانی آن را انجام می‌دهم.
آییش یادآور شد: وقتی كه این قراردادها را قبول ندارم چرا باید آن را امضا كنم، اما چون ساخت آن پروژه را قبول دارم می‌پذیرم كه كار به این شكل ساخته شود.
كارگردان تله‌تئاتر «كمدی شام آخر» در پایان خاطرنشان كرد: مدیران این بخش از تلویزیون هم خود از بابت وضعیت تحقیرآمیز دستمزدها دلگیر و معترض هستند و امیدوارند بتوانند این مشكل را برطرف كنند؛ چراكه به هرحال ارتباط دوسویه‌ای میان هنرمندان، تهیه‌كنندگان و مدیران وجود دارد.
فرهاد آییش به زودی همراه با سعید پورصمیمی و داود رشیدی سرگرم بازی در تله‌تئاتر «هنر» نوشته یاسمینا رضا می‌شود كه كارگردانی آن را رشیدی انجام می‌دهد. این گروه پیش از این همین نمایش را در مجموعه تئاترشهر اجرا كرده بودند.
منبع : ایسنا

فروتن و نيكي كريمي در یک تله‌تئاتر

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو