ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

فروتن و نیکی کریمی در یک تله‌تئاتر

جمعه, بهمن ۲۲م, ۱۳۸۹ | اخبار و گزارش

فروتن و نیکی کریمی در یک تله‌تئاتر
نیکی کریمی و محمدرضا فروتن

فرهاد آییش معتقد است: حضور محمدرضا فروتن و نیکی کریمی از آن‌جهت به نفع تله‌تئاتر «خرده جنایت‌های زن و شوهری» است که این اثر را ساده و روان و شبیه زندگی واقعی کرده است.
این کارگردان که اخیرا ضبط این تئاتر تلویزیونی را به پایان برده است، با بیان این مطلب ادامه داد: هر دو بازیگر این‌کار بازی‌های زیرپوستی سینمایی دارند و من تلاش کردم قدری آنان را به سمت تئاتر سوق دهم.
او درباره نمایشنامه‌ی «خرده جنایت‌های زن شوهری» که از مشهورترین آثار اریک امانوئل اشمیت است، نیز توضیح داد: گرچه این متن از نظر محتوایی جذابیت‌های بسیاری دارد، اما از نظر فرم و درام دچار مشکلاتی است؛ چراکه ساختاری یکنواخت دارد و در بسیاری از لحظات دیالوگ‌های آن از دهان نویسنده و نه کاراکترها سنگین می‌شوند.
نیکی کریمی و محمدرضا فروتنآییش تأکید کرد: مشکل ساخت این تله‌تئاتر از نظر سانسورکردن متن آن نبود، بلکه مهم‌ترین مشکل آن نشان‌دادن اثری روان بود که زندگی واقعی در آن دیده شود، نه این‌که حرف‌های بزرگ نویسنده را اعلام کند و در همین راستا حضور این دو بازیگر به هدف ما کمک می‌کرد.
این کارگردان و بازیگر تئاتر متذکر شد: در ساخت این تله‌تئاتر تلاش کردم بازیگران نقش را از آن خود کنند و در نقش‌هایشان باورپذیر شوند؛ آن‌چنان که گاه احساس کنیم این ماجرا برای یک زن و شوهر ایرانی اتفاق می‌افتد به همین دلیل کوشیدیم تا با پرهیز از استفاده از لباس‌ها، دکور، میزانسن‌ها و بازی‌های غلوشده کاری نکنیم که رقابتی میان مدیوم‌های گوناگون شکل بگیرد، بلکه همه‌ی این عناصر در خدمت وحدتی باشد که ما از یک زندگی زناشویی می‌بینیم.

نیکی کریمی و محمدرضا فروتناو در ادامه این گفت‌وگو دستمزد بازیگران تله‌تئاتر را خنده‌دار توصیف کرد و به ایسنا گفت: به هیچ‌وجه از دستمزد ساخت تله‌تئاترها راضی نیستم به همین دلیل در ساخت هر دو پروژه‌ی قبلی‌ام هیچ قراردادی با تهیه‌کننده نبستم و به آنان اعلام کردم هر مبلغی را که خود پیشنهاد می‌دهند به ساخت این پروژه‌ها اختصاص بدهند. چون به این شیوه ثابت می‌کنم به خاطر خود کار است که کارگردانی آن را انجام می‌دهم.
آییش یادآور شد: وقتی که این قراردادها را قبول ندارم چرا باید آن را امضا کنم، اما چون ساخت آن پروژه را قبول دارم می‌پذیرم که کار به این شکل ساخته شود.
کارگردان تله‌تئاتر «کمدی شام آخر» در پایان خاطرنشان کرد: مدیران این بخش از تلویزیون هم خود از بابت وضعیت تحقیرآمیز دستمزدها دلگیر و معترض هستند و امیدوارند بتوانند این مشکل را برطرف کنند؛ چراکه به هرحال ارتباط دوسویه‌ای میان هنرمندان، تهیه‌کنندگان و مدیران وجود دارد.
فرهاد آییش به زودی همراه با سعید پورصمیمی و داود رشیدی سرگرم بازی در تله‌تئاتر «هنر» نوشته یاسمینا رضا می‌شود که کارگردانی آن را رشیدی انجام می‌دهد. این گروه پیش از این همین نمایش را در مجموعه تئاترشهر اجرا کرده بودند.
منبع : ایسنا

فروتن و نیکی کریمی در یک تله‌تئاتر

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  بهترین ها