ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

مكمل‌های‌غذایی را خودسرانه مصرف نكنید استعمال مكمل‌ها برای همه مجاز نیست

چهار شنبه, نوامبر 16th, 2011 | دوپینگ،بدنسازی ،مکمل غذایی

مكمل‌های‌غذایی را خودسرانه مصرف نكنید استعمال مكمل‌ها برای همه مجاز نیست
مدير كل نظارت بر مواد غذايي و آشاميدني، ‌بهداشتي و آرايشي وزارت بهداشت با هشدار نسبت به عوارض احتمالي برخي از مكمل‌هاي غذايي به مردم توصيه كرد تا اين مواد را خودسرانه مصرف نكنند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  ايسنا ، دكتر هدايت حسيني افزود: استفاده بيش از حد از برخي مكمل‌هاي غذايي مانند بعضي از انواع ويتامين‌ها اثرات منفي همچون مسموميت‌ها را به دنبال دارد. همچنين گروه‌هاي خاصي از افراد جامعه از جمله برخي بيماران و زنان باردار مجاز به استفاده از بعضي از مكمل‌ها نيستند.

مكمل‌هاي غذايي را با مشورت متخصص تغذيه يا پزشك معالج مصرف كنيد رژيم غذايي سالم تامين كننده تمام نيازهاي افراد است.
 وي بر اين اساس به لزوم مشاوره علمي در خصوص مكمل‌هاي غذايي تاكيد و خاطرنشان كرد: مكمل‌هاي غذايي را فقط زير نظر متخصص تغذيه و يا پزشك معالج مصرف كنيد.
مديركل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، بهداشتي و آرايشي وزارت بهداشت با بيان اين كه رژيم غذايي سالم و مناسب تامين‌ كننده تمام نيازهاي فرد به انواع ريزمغذي‌ها و درشت مغذي‌ها است، اظهار كرد: بنابراين تنها گروه‌هاي خاصي از افراد از جمله سالمندان و كودكان نيازمند به مرتفع كردن نيازهاي مواد غذايي از طريق اين مكمل‌ها هستند.
مكمل هاي موجود در خارج از داروخانه‌ها به هيچ وجه مورد تاييد وزارت بهداشت نيست مكمل‌هاي غذايي را فقط از داروخانه‌ها بخريد حسيني از سوي ديگر با اعلام اين كه مكمل‌هاي غذايي موجود در خارج از داروخانه‌ها به هيچ وجه مورد تاييد وزارت بهداشت نيست، مردم را به خريد اين مواد فقط از داروخانه‌ها توصيه كرد.
 به گفته وي، از آنجايي كه اقلام موجود در داروخانه‌ها از مراجع قانوني تهيه مي‌شود، يادآور شد: در اين شرايط سلامت و كيفيت مواد مصرفي تضمين شده خواهد بود.
مديركل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، بهداشتي و آرايشي وزارت بهداشت در اين زمينه به ثبت ۵۰۰ قلم مكمل غذايي، ۲۰۰ پروانه ساخت و ۱۵۰ توليد كننده خارجي اشاره و اضافه كرد: اين منابع تمام ميزان مكمل غذايي مورد نياز افراد جامعه را تامين مي‌كنند و ديگر نيازي به بهره‌گيري از ساير منابع غيرمجاز نيست.
حسيني همچنين توصيه كرد: مصرف كنندگان مكمل‌هاي غذايي به نصب برچسب مجوز وزارت بهداشت، تاريخ توليد و انقضا، هشدارهايي در مورد مصرف، شرايط نگهداري و دستورالعمل مصرف نيز توجه كنند.

pezeshk . us

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو