ایرانی

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

سرورهای قوی، بدون باگ و با پشتیبانی کامل تراویان

T r a a V  i a a n  . i r

فرماندهی دهکده خود را بدست بگیرید، ارتش بسازید اتحاد تشکیل دهید و به دهکده های دیگر حمله کنید و قهرمان بازی شوید

هم اکنون مردم دهکده، چشم انتظار حماسه سازی شما هستند

تراوین ایران

رشد بازار IT در سال 2012 به 348 ميليارد دلار مي‌رسد

چهار شنبه, آگوست 17th, 2011 | خبرها


پنجشنبه، ۱۲ دیماه ۱۳۸۷

ايتنا- رئيس اتاق ايران گفت: رشد بازار فناوري اطلاعات در سال 2012 به 348 ميليارد دلار مي‌رسد.

به گزارش ايتنا به نقل از روابط‌عمومي اتاق ايران «محمد نهاونديان» رئيس اتاق ايران در همايش ملي توسعه صادرات نرم‌افزار با اشاره به سياست‌هاي استراتژيك تجاري كشورهاي صنعتي در حمايت از بخش تحقيقات در صنعت نرم‌افزار يادآور شد: بالندگي صنعت IT در آمريكا ناشي از سرمايه‌هاي كلاني است كه در گذشته در دانشگاه‌ها و شركت‌ها به تحقيق و توسعه اقتصادي داده شده است و اكنون به عنوان نمونه شركت مايكروسافت 5/17 درصد بازار جهاني را در اختيار دارد.

نهاونديان در ادامه با اشاره به رشد مستمر و پايدار بازار IT در 15 سال گذشته تصريح كرد: در حوزه نرم‌افزار ما با رشد مستمر 10 درصدي مواجه هستيم و در سال 2007 اين رقم به 251 ميليارد دلار رسيد و پيش‌بيني مي‌شود كه در سال 2012 به رقمي معادل 348 ميليارد دلار افزايش يابد.

وي افزود: ‌اين روند نشان مي‌دهد كه شيوه انجام امور زندگي خانوارها و نحوه كار بنگاه‌ها روندي نرم‌افزار گرا را دنبال كرده است. ضمن آنكه ايجاد حباب‌هاي تصور ارزش كه باعث بحران‌هاي اخير شده است در حوزه نرم‌افزاري جاي نگراني ندارد زيرا در توليد نرم‌افزار ارزش خلق مي‌شود.

نهاونديان با اشاره به رشد سواد ديجيتال در ايران و سرعت نفوذ اينترنت در كشور گفت: صنعت نرم‌افزار اين ويژگي را دارد كه دسترسي به بازار در اين حوزه فارغ از شناسنامه‌اي كه توليدكننده دارد ممكن است و باتوجه به توانمندي‌هاي ايران مي‌توان در اين زمينه فعال عمل كرد.

وي افزود: حمايت از صادرات نرم‌افزار جداي از مسائل عمومي سياستگذاري در كشور نيست و همه ساله به دليل سياست ارزي كه اتخاذ شده است فشار و تورم داخلي را بر روند كار صادركنندگان تجربه مي‌كنيم. نهاونديان پرداخت جوايز صادراتي را جبران بخشي از خسارت‌هايي كه به دليل سياست‌هاي ارزي به صادركننده وارد مي‌شود دانست و تصريح كرد: در ايران با تورم دو رقمي مواجه هستيم در حالي كه در بازارهاي جهاني اين موضوع وجود ندارد. بنابراين چرا بايد بار سياست ارزي كشور را صادركنندگان بپردازند؟ جوايز صادراتي صدقه به صادركننده نيست بلكه جبران سياست ارزي كشور است. وي در پايان خواستار تقويت روحيه همكاري بين بنگاه‌ها شد و گفت: بايد در صنعت نرم‌افزار تمرين ايجاد كنسرسيوم را داشته باشيم و اين امر براي رقابت در بازارهاي خاص بسيار با اهميت است.

 

Itna

 • منبع : پارس کلوب
 • Tags: , , ,

  هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

  دیدگاه شما

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر بگذارید.

  تراوین

  دسته بندی

  متا

  جستجو