صفحه اصلی مطالب خواندني دانستنی ها و مطالب جالب اپیلاسیون
با كليك بر روي عكس به ادامه مطلب برويد

اپیلاسیون

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
مطالب خواندني - دانستنی ها و مطالب جالب
قبل از هر چیزی به توضیح اپیلاسون و کاربرد آن می پردازیم

اپيلاسيون يکي از راههاي از بين بردن موهاي زائد و ناخواسته مي باشد. در اين روش موهاي زائد از ريشه کنده ميشوند.
مومک داغ :
پيلاسيون با استفاده از موم داغ رايج ترين روش از بين بردن موهاي زائد در بين مردم مي باشد. ابتدا موم را روي حرارت قرار داده تا به حالت مايع درآيد سپس بوسيله يک کارتک روي پوست در جهت رويش موي بدن بماليد . بعد با استفاده از يک تکه پارچه يا نوار گاز استريل موها و موم را در جهت رشد مو از روي پوست پاک کنيد. اين کار بهداشتي است چرا که وسايل و مواد آن بهداشتي مي باشد.
موها بين 4-6 هفته بعد دوباره خواهند روييد. فقط بايد قبل از مومک انداختن حتما از لوسيون ها و يا کرمهاي سفت کننده و تقويت کننده براي پر کردن منافذ خالي شده بر روي پوست استفاده کنيد.
اين روش از بين بردن موهاي زائد براي پاها، خطوط لباس شنا –مايو، زير بغل ها و بازوها مناسب مي باشد.
مومک سرد :
موم سرد بر روي نوارهاي از پيش آماده ماليده شده اند که مي توانند مستقيما بر روي پوست چسبانده شوند. مو به موم سرد روي نوار مي چسبد و با يک حرکت سريع از روي پوست جدا مي شود. موم سرد به عنوان موم فارسي Persian Waxing نيز شناخته شده است. اين کار در منزل توسط اکثر مردم انجام مي شود


جلوگیری از جوش صورت بعد بند و یا اپیلاسیون

یر از مواردی که فرد دارای پوست حساس هست و به هر صورت جوش میزند با رعائت موارد زیر مانع جوش زدن صورت خود بشوید.

قبل از بند انداختن و یا هر نوع روش اپیلاسیون پوست خود را با ضد عفونی کننده ها تمیز کنید.

بعد از انجام اپیلاسیون و یا بند از موادی مانند witch hazel or  tea tree and alovera استفاده کنید. این مواد خونهای به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست میشوند و صورت جوش میزند را خنک میکند. و قرمزی پوست را کم میکند.

به محلی که اپیلاسیون شده دست نزنید و از کرمهای آرایشی و یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر میباشد برای ٢۴ ساعت استفاده نکنید. برای اینکه منافذ پوست باز هستند وسریع میکروب جذب میکنند ویا منافذ با مواد آرایشی گرفته میشوند.

بعد از ۴٨ ساعت از مواد پیلینگ پوست استفاده کنید تا یک لایه از پوستهای مرده را از پوست بردارد و این همان سطحی است که در مقابل رویش مو مقاومت میکند و تبدیل به جوش میشوند. این کار را هر دفعه که حمام میکنید انجام دهید. خوشبختانه این بار جوش نمیزنید. در اخر نخ بند شما باید تمیز باشد.

اگر با رعائت همه موارد باز جوش زدید بهتر است که به لیزر کردن موی خود فکر کنید که لیزر و الکترولیز یکی از مواردی است که برای اپیلاسون دائم استفاده میشوند و کار ساز هم هستند.


کلید واژه : اپیلاسیون ، اپیلاسیون مو ، اپیلاسیون صورت ، اپیلاسیون موی صورت ، بهترین اپیلاسیون ، اپیلاسیون بدون درد ، جوش زدن بعد اپیلاسیون  ، اپیلاسیون ، اپیلاسیون ، اپیلاسیون مو ، اپیلاسیون صورت ، اپیلاسیون موی صورت ، بهترین اپیلاسیون ، اپیلاسیون بدون درد ، جوش زدن بعد اپیلاسیون  ، اپیلاسیون ، اپیلاسیون ، اپیلاسیون مو ، اپیلاسیون صورت ، اپیلاسیون موی صورت ، بهترین اپیلاسیون ، اپیلاسیون بدون درد ، جوش زدن بعد اپیلاسیون  ، اپیلاسیون ، اپیلاسیون ، اپیلاسیون مو ، اپیلاسیون صورت ، اپیلاسیون موی صورت ، بهترین اپیلاسیون ، اپیلاسیون بدون درد ، جوش زدن بعد اپیلاسیون  ، اپیلاسیونسرگرمي
 
http://files.parscloob.com/files/74438melodi-468x60.gif

http://files.yektashop.com/uploads/bnr/94148yekta.gif